Психолого-педагогічне вивчення учня

психолого-педагогічного вивчення учня та складання характеристики

I.Загальні відомості про учня.

Прізвище, ім'я, по батькові. Рік народження. Стан здоров'я і загальний фізичний розвиток. Сімя, її склад. Заняття батьків. Побутові умови життя. Особливості виховання учня в сім'ї. Домашня адреса.

II.Навчальна діяльність учня.

1.Успішністьза попередні роки і в поточному навчальному році; коливання її рівня з окремих предметів; випадки неуспішності, їх причини.

2.Ставлення до навчання:усвідомлення обов'язків школяра; зацікавлення навчанням; любов донабування знань, бажання вчитися; особливий інтерес до окремих предметів; ставлення до

виконаннянавчально-трудових завдань, до навчання в майстернях, на пришкільних ділянках; наявність інтересу домайстрування, технічного конструювання; ставлення учня до оцінювання його навчальної діяльностіпедагогами, іншими учнями і батьками; самооцінка учнем своїх успіхів у навчанні, його вимогливістьдо себе; інші мотиви його навчальної діяльності.

3.Особливості і засвоєннязнань: успішність учня у навчанні, наявні в ній недоліки; усвідомлення і прийняття навчальних завдань; активність і самостійність їх виконання; особливості сприймання і розуміння   навчального   матеріалу;   здатність   аналізувати   факти,   виділяти   їх   істотні   ознаки, узагальнювати, робити висновки і застосовувати до поповнення нових фактів; особливості пам'яті, уяви учня у навчальному процесі; характерні для учня способи запам'ятовування навчального матеріалу; вміння правильно і точно висловлювати думки, відповідати на запитання, переказувати текст своїми словами, емоційні компоненти навчальної діяльності учня, зокрема їх прояви під час відповідей; емоційні реакції на труднощі у виконанні навчальних завдань; здатність володіти своїми емоціями; старанність,   наполегливість  у   виконанні   навчальних   завдань   під   час  уроків   і   вдома;   ступінь сформованості, вміння вчитися, планувати свою навчальну роботу, ініціативно, організовано, акуратно, систематично і раціонально її виконувати, контролювати себе; основні труднощі учня у навчанні з тих чи інших предметів, причини цих труднощів.

III.Трудова діяльність учня.

1. в школі і в сім'ї; виконання громадських доручень
  2. якими учень цікавиться; заняття, до яких він вдається у вільний час.

3.вміння і навички.

4.намірів учня.

IV.Загальний розвиток учня.

1.Знання:їх обсяг, глибина, систематизованість, узагальненість, начитаність, потреба в знаннях.

1. Розвиток сприймання й мислення:матеріалом; кмітливість, дотепність й інші розумові властивості.
  2. Культура мовлення:виразно висловлювати свої думки.

1. Інтереси:навчальні, читацькі, мистецькі, технічні, спортивні, громадські; їх стійкість і дійовість.
  2. Здібності, нахили учня: загальні і спеціальні здібності до навчання; здібності до творчої діяльності.

V.Моральна вихованість учня.

1. Дисциплінованість:усвідомлення і виконання правил поведінки; ставлення до зауважень.
  2. Колективізм:участь учня у роботі класу; місце в колективі, дружба й товаришування, конфлікти.
  3. Ідейна спрямованість:моральні уявлення, погляди, переконання, якості; рівень вихованості.
  4. Інші характерологічні рисиполегливість, рішучість, стриманість, сором'язливість, стійкість і змінюваність почуттів, рухливість.